Haber

FIFA, eski İspanyol Futbol Federasyonu Başkanı Rubiales’e 3 yıl men cezası verdi

FIFA Disiplin Komitesi Şirketten yapılan açıklamaya göre Luis Rubiales’in, adil oyun ilkelerinin ihlali ve saldırgan davranışları kapsayan 13 numaralı disiplin kuralını ihlal ettiği gerekçesiyle futbolla ilgili faaliyetlerden 3 yıl men cezasına çarptırılmasına karar verildi. . Rubiales’in cezaya itiraz hakkının da bulunduğu belirtildi.

Ağustos ayında Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupası final maçında İngiltere’yi 1-0 yenerek şampiyon olan İspanya’da madalya töreni sırasında kadın milli futbolcu Jennifer Hermoso’yu dudaklarından öpen Rubiales, baskı altında istifa etmişti. 20. Kadınlar Ulusal Grubu Teknik Müdürü Jorge Vilda da görevinden alındı. Rubiales, FIFA Disiplin Kurulu’nun açtığı soruşturma kapsamında 90 gün süreyle süresiz olarak görevden uzaklaştırıldı.

RFEF, geçici başkan olarak atadığı Pedro Rocha’nın aldığı kararla teknik direktörlüğe Vilda’nın eski yardımcısı Montse Tome’u atasa da kadın futbolcuların federasyon içinde başka değişiklikler talep etmesi ve federasyonu boykot etmesiyle sorunlar devam etti. İspanya Milli Takımı. Oyuncuların “köklü değişiklik” taleplerinin kabul edilmediği gerekçesiyle milli takıma yönelik boykotu, hükümetin müdahalesiyle 20 Eylül’de sona erdi.

calajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu